Oh, kui ahvatlev on kuulda mõnd õnnelugu spordiennustuse kohta, kus võideti terve varandus. Tasub aga silmas pidada, et need on väga haruldased juhtumid, mis on harvemad kui langevad tähed sügiseti.

Teiselt poolt ongi meie seas õnnesärgis sündinud inimesed, kellest fortuuna kinni hoiab. Muidugi ei räägi võitjad sellest, kui palju nad spordiennustusega raha kaotasid kuni lõpuks võiduni jõudsid.

 

Paljudele võrdub spordiennustus siiski unistuste maaga, mis on kättesaamatu nagu miraaž. Kuidas on siis ütlusega „kes ei riski, see šampust ei joo“?

2017. aastal võideti Eestis 300 eurose kombineeritud panusega poksivõistlustele rekordilised 230 906 eurot. Ajaloolise võidu saanud eestlane tõdes, et on suur poksi ja UFC fänn, kes jälgib igapäevaselt uudiseid ning vaatab ka otseülekandeid

 

“Kõik minu prognoosid põhinesid põhjalikul analüüsil, mistõttu ei tulnud ka edu niivõrd suure üllatusena. Vaid viimane, Joseph Parkeri ja Hughie Fury vahelisele matšile tehtud ennustus tekitas pisut kartust, et kohtunikud võivad eelistada kodupubliku ees võistlevat Furyt. Õnneks nii siiski ei läinud ning parem võitis,” rõõmustas mees, kes plaanis saadud suurvõidu kinnisvarasse investeerida.

2011. aastal võitis härra Whiteley Suurbritannias kahenaelase panusega 1,45 miljonit. Tundub ebareaalne, kuid on siiski fakt. Tema tõenäosust hinnati 725 000 : 1. Uskumatu ent tõsi. Õnnelik võitja panustas spordiennustustel kuue erineva hobuse peale Iirimaal ja Inglismaal, mis imekombel töötaski.

 

Veel vägevama võidu sai kolm aastat enne Whiteley’d üks väetisemüüja Fred Craig Yorkshire’ist Inglismaal. Tema kulutas 2008. aastal spordiennustusele 50 penni. Kui palju ta võitis? Miljoni! Mees panustas kaheksa erineva võistluse peale ning tõenäosus oli uskumatult mikroskoopiline – kaks miljonit ühe vastu! Vahel juhtuvadki elus imelised asjad, mida on keeruline seletada. Mees võitis, kuid sai oma võidust teada alles siis, kui läks kihlveokontorisse uusi panuseid tegema.

 

Võib-olla on spordiennustuses põhiline just tugev usk? Olybet eesti!

Mängi