Pokkerist on kuulnud isegi need, kes seda kordagi ise mänginud pole. Tahes-tahtmata mainitakse mängu raamatutes ning näeb filmides, mistõttu võib seda julgelt kutsuda maailma üheks populaarseimaks mänguks, kaardimängude kuningannaks.

Pokkeri mängimiseks korraldatakse maailmameistrivõistluseid, telekanalid kannavad seda üle nagu iga test spordiala ning sel on miljoneid kaasaelajaid. Professionaalid mängivad seda ühtviisi nii pärislaua taga kui ka internetis. Pokker võib tõepoolest olla töö, millega regulaarselt tulu teenida – lisaks teatakse palju edulugusid selle kohta, kuidas vaesuse käes virelevad mehed on tänu mängule miljonärideks saanud.

 

Kui mängusõbralt küsida, kes on kõigi aegade kuulsaim pokkeriäss, ütleksid paljud ilmselt Phil Ivey. Teda võib professionaaliks kutsuda selle sõna kõige paremas tähenduses. Sellest annavad tunnustust ka tema saavutused: kaheksa maailmaturnee WSOP käevõru niing võit World Poker Touril. Võitudega on loomulikult kaasas käinud ka korralikud rahasummad: turniiridel on ta teeninud üle 13 miljoni dollari. Esimese WSOP käevõru teenis ta välja juba 23 aasta vanusena. Toona tegi ta ära legendaarsele Amarillo Slimile.

 

Vahest ongi õige ütlemine “Kellel ei vea kaardimängus, veab armastuses”, vähemasti tagurpidi pööratuna. Ivey eraelus ei lähe sugugi nii libedalt nagu kaardimängus. Ta oli abielus oma kooliaegse armastusega, ent pärast seitset aastat kooselu läksid nad lahku.

 

Veel üks tuntud pokkeriäss on kanadalane Daniel Negreanu. Tema juured on Rumeenias, kuna sealt emigreerusid tema vanemad möödunud sajandil Kanadasse. Juba teisemelisena oli poisil selge eesmärk – temast saab professionaalne hasartmängur. Ta veetis tunde piljardisaalides, kus õppis selgeks ka pokkeri. Need olid ajad, mil pokkerit veel internetis ei mängitud, mistõttu pidi poiss mööda linna ringi sõitma, et leida kohti, kus väärilisi vastaseid leida.

 

22 aasta vanusena suunduski ta Las Vegasesse eesmärgiga saada professionaalseks pokkerimängijaks. Esimesel korral tal ei vedanud ning ta kaotas kogu oma kapitali. Kui tal õnnestus aga erinevatel turniiridel taas pisut teenida, suundus ta uuesti Las Vegasesse. 1998. aastal osales ta WSOP mängudel ning pälvis oma esimese käepaela, võites ühtlasi 169 460 dollarit. Ühtekokku on ta turniiridel võitnud 12,5 miljonit dollarit. Võib vist öelda, et keda raskused vormivad, see saabki vägevaks.

Mängi