Slotimängude ajalugu

Slotimängud on ülekaalukalt maailma kõige populaarsemad online kasiino mängud. Neid on lihtne mängida ja need pakuvad mängijale lõbusat ajaviidet. Tänased slotimängud on programmeerijate ja disainerite abiga disainitud nii, et need meelitaks inimesi mängima ja tagaks online kasiinodele piisava kasumi. Kasutatakse erinevaid video- ja heliefekte, palju värve, kuulsaid õnnesümboleid ja kuulsuste pilte. Slotimängudes on võimalik kiiresti kulutada palju raha ja seetõttu tasuks alati meeles pidada, et ei tohi riskida rahaga, mille kaotamist te ei saa endale lubada.

Mänguautomaat (ehk slotimäng)on kasiinos kasutatav mänguvahend, millel on kolm reeglina kolm kuni viis ketast, mis pärast nupule vajutamist keerlema hakkavad. Mänguautomaate tuntakse ka “ühekäeliste bandiitidena”. See nimetus on tulnud asjaolust, et ajaloo esimeste, 19. sajandi viimasel kümnendil loodud mänguautomaatide kõige silmatorkavam detail oli selle küljel paiknenud pikk metallist kang. See „käsi“ säilis automaatide lahutamatu osana enam kui sajandi. Tänapäeval on nii virtuaalsetes kui ka reaalsetes kasiinodes enamasti see „ühekäelise piraadi käsi“ eemaldatud ning kõik (nii reaalsetes kui ka veebikasiinodes asuvad) automaadid on kui mitte virtuaalsed, siis vähemalt elektroonilised.

Algselt olid kõik mänguautomaadid suhteliselt lihtsakoelised – enamasti kolme kettaga – ja kui mängijal õnnestus välja keerutada auhinda tagav kombinatsioon, siis oligi ta võitnud. Tänapäeval on juurde loodud kettaid ja leiutatud erinevaid võiduliine, mille tulemusel on mäng muutunud kirjumaks ja pilt põnevamaks, aga üldpõhimõte on jäänud samaks – kui teete õnneliku nupuvajutuse (või hiireklõpsu), mille tulemusel pöörlevad sümbolid ekraanil võitu tagavasse järjestusse, oletegi saanud võidu. Suurimaks erinevuseks tänapäevase ja ajaloolise automaadi vahel on võiduliinide arvu erinevus. Kui vanasti kombineeriti ainult kolme ketta horisontaalseid ja vertikaalseid (vahel ka diagonaal-) suundi, siis tänapäevasel automaadil võib olla kuni 5 ketast ja mitu tuhat võiduliini, mistõttu võib ka väikeste panustega mängides olla ühes mänguringis tehtud panuste summa arvestatav. Lisaks näilisele võiduvõimaluste suurendamisele on niisuguse arengu põhjuseks ka asjaolu, et mõnel mängijal tekib illusioon, nagu oleks tal võimalik mängutulemust mõjutada.

Mänguautomaatide edulugu sai alguse Ameerikast, kui Charles Fey leiutas 1895. aastal esimese kolme rullikuga mänguautomaadi. Mänguautomaadid paigutati poodidesse, et köita kliente ning võite maksti välja närimiskummipakkkides ja golfipallides. Hasartmängud kui sellised ei ole kunagi Ameerikas olnud laialt lubatud. Mõnel pool vahetati esialgsed auhinnad (nätsupakid jm.) salaja välja ka pärisraha vastu.

Slotimängud täna

Tänapäeval mängivad miljonid inimesed nii maapealsetes kasiinodes kui online-kasiinodes iga päev. Internetis mängimise kasuks räägib mugavus ja privaatsus ning parem kättesaadavus võrreldes maapealsete kasiinodega. Enamik maapealseid kasiinosid töötavad selle nimel, et pakkuda oma teenuseid ka veebis ning kombineerida klientide jaoks maapealses kasiino mänguelamus internetis mängimisega. Veebikasiinod töötavad palju selle nimel, et teha mängimine võimalikult mugavaks ja kättesaadavaks igal ajahetkel ning nähakse vaeva mobiilse lehe ja mobiilsete rakenduste kasutajasõbralikkuse suurendamisega.

Tasub meeles pidada: kui maapealsesse kasiinosse sisse jalutada ja mängida müntide või sularaha peale, on lihtsam tajuda kulutatud summat ning teha mõistlikke otsuseid. Internetis mängides ja kasiinosse virtuaalsel teel makseid tehes on oht reaalsustaju sootuks kaotada ning kulutada rohkem raha, kui mängija saab endale lubada.

Slotimängude reeglid

Slotimängud on kahtlemata kõige populaarsemad kasiinomängud ja neid leiab igast veebikasiinost suures valikus. Kuigi mängude valik on suur, on reeglid enamasti suhteliselt sarnased. Mängija peab tavaliselt lihtsalt panuse valima ja nupule vajutama. Eelnevalt on kindlaks määratud, missugune kujundite kombinatsioon toob mängijale võidu ning mängija võidab, kui pöörlemise lõppedes jääb automaadi ekraanile üks niisugustest kombinatsioonidest. Erinevates mängudes on erinev arv võiduliine ehk liine, millele moodustuvad võidukad kombinatsioonid arvesse võetakse. Tavaliselt on iga mängu juures ka täpne info selle kohta, missugused kombinatsioonid kui suure võidu toovad. Niisugused juhendid tasub kindlasti enne mängima asumist vähemalt põgusalt läbi lugeda, et vältida ebameeldivaid üllatusi või arusaamatusi.

Slotimängud võib võitude struktuuri poolest laias laastus jagada tavalisteks ja progresseeruva peavõiduga mängudeks. Tavaliste mängude puhul makstakse mängijatele võite ette antud struktuuri alusel. Etteantud struktuuri alusel väljamakstavate võitude suurus esitatakse reeglina suhtena mängupandud panusesse (näiteks kujul 5:1). Võidu välja arvutamiseks korrutatakse sel juhul tehtud panus antud kombinatsioonile vastava koefitsiendiga. Progresseeruva peavõiduga mängude puhul aga peavõit kasvab pidevalt iga kord, kui keegi automaadil mängib ja ühtlasi suureneb iga mängukorra järel järgmise mängija jaoks veidi ka võimalus, et just tema võib olla see õnnelik peavõidu võitja.

Meie saidilt leiate alati põhjaliku ülevaate kõigil Eesti saitidel pakutava slotimängude valiku kohta ning värsked slotimängude boonuspakkumised.

Progresseeruvad slotimängud

Kõigi tänapäevaste kasiinode suurimaks tõmbenumbriks on kahtlemata progresseeruva jackpotiga automaadid. Nende automaatide puhul on mitme veebikasiino süsteemid ühendatud ja iga kord, kui keegi kuskil progresseeruva peavõiduga automaadil mängib, kasvab ühine jackpot jälle mõne sendi või mõne euro võrra. Selliste automaatide peavõit jõuab tavaliselt kasvada seitsme- või isegi kaheksakohaliseks enne, kui keegi õnnelik omale jackpoti välja keerutab.

Peale progresseeruva jackpoti on üheks mänguautomaatide meeldivaks jooneks asjaolu, et kuna nende valik ulatub paljudes kasiinodes sadadesse, on teil võimalik tunda, et mängite uut mängu, kuigi tegelikult on mäng sisuliselt sama ainult väljanägemine on veidi erinev.

Kuna mänguautomaatide tööpõhimõte on ääretult lihtne – strateegiat luua on võimatu, kõik on puhtalt õnneasi – on need ka vaieldamatult populaarseimad meelelahutuse viisid kasiinos. Lihtsusel on muidugi ka varjukülg – tänu sellele lihtsusele on automaatidega võimalik ka lihtsasti ja kiiresti suurest summast rahast ilma jääda, mis muudab need väga ohtlikuks inimestele, kellel on kalduvus mängusõltuvusele. Suuremal osal veebikasiinodest on loodud ka abinurk inimestele, kes tunnevad endal selle probleemi olemasolu.

Isegi kui teil pole probleeme sõltuvusega, tasub alati enne mingi mängu alustamist endale selle reeglid selgeks teha. Reegleid tundmata juhuslikult panustades võite isegi „piiramatute kaotusvõimalustega“ automaatidel kaotada oluliselt rohkem, kui reeglitega täpselt kursis olles.

VÕIDUVÕIMALUS

Tänapäeva slotimängud on programmeeritud nii, et mängijatele makstakse pikas perspektiivis võitudena tagasi umbes 97-98% mängu pandud rahast. “Pikas perspektiivis” tähendab, et keskmiselt sate igast 100st mängupandud eurost 97 tagasi, aga selle keskmise hulka on arvestatud ka kõik suurvõidud, mistõttu tavaolukorras ei pruugi see “keskmine” kuigi sagely kehtida. Üldreegel on aga see, et kõigisse kasiinomängudesse on tõenäosusteooria alusel sisse programeeritud maja eelis.

Erinevate slotimängude tagasimakse protsent on erinev ja täpse tagasimakstava raha hulga otsustab iga online kasiino ise. Mänguautomaadi väljamakseprotsenti saab tavaliselt kontrollida mänguautomaadil nuppu ? vajutades. Selle peale avaneb enamasti infoaken.. Protsendi määramisel peab online kasiino pingsalt mõtlema, mis on see määr, mille puhul saaks online kasiino piisavalt hea kasumi, aga mängijal oleks endiselt motivatsiooni mängida. Vastasel juhul võib online kasiino kasum märgatavalt kukkuda. Slotimängudes on kasiino eelis mängija ees suurem kui blackjackis, videopokkeris või lauamängudes.

Mänguemotsiooni parandamiseks on enamikel mänguautomaatidel ka boonusring; Boonusringis saadud võidud on samaväärsed tavaringide võitudega. Nagu nimigi ütleb, on tasuta keerused niisgused spinnivoorud, kus mängija ei pea oma raha panustama. Tavaliselt pole mingit kindlat intervalli või süsteemi boonusvooru või tasuta keerutuste saamiseks. Need on eraldiseisvad sündmused, millega kaasneb mängus sageli ka palju eriefekte ja kus makstavad võidud on mõnikord isegi suuremad, kui tavalises mängus.

ÕNNEMÄNGUD JA OSKUSMÄNGUD

Teoreetiliselt on oskuspõhistes mängudes nagu videopokker, blackjack ja lauamängud maja eelis väiksem kui mänguautomaaatides (1-5%). See tähendab, et teatud oskusi omades on võimalik maja eelist oluliselt vähendada ja protsentuaalselt võita rohkem. Mänguautomaatidel mängides jääb maja eelis tavaliselt 10-15% vahemikku ning seda on peaaegu võimatu vähendada. Seepärast on mänguautomaadid disainitud nii, et isegi kui mängija kaotab, veedab ta lõbusalt aega ning saab meelelahutuselamuse.

Kokkuvõte

Mänguautomaatide võidud on juhuslikud ning ühegi strateegia abil ei saa muuta mängude tulemust. Mänguautomaate on mõistlik alati mängida vastavalt enda isiklikule eelarvele ning määrata endale summa, millega olete valmis riskima. Pikemas perspektiivis jäädakse mänguautomaatidega pigem miinusesse kui plussi, kuid võrreldes teiste kasiinomängudega on mänguautomaatidel madalad minimaalsed panustamise summad ning mänguautomaadid on hea meelelahutamise viis.

Mängi